Contact

Institutul pentru Ocrotirea Mamei si Copilului " prof. Dr. A.Rusescu" - Departamentul Pediatrie

Bulevardul Lacul Tei, Nr. 120, Sector 2, Bucuresti
Centrala tel - pentru programari solicitati centralistei interiorul sau sectia dorita: 021.242.27.13
Secretariat tel/fax: 021.2422709
Transport RATB: 16, 36, 182, 282

Manager

Tel. 021/ 242.27.09

      021/242.27.13 int 404

Fax. 021/ 242.27.09

Relatii Publice si Comunicare

Tel. 021/242.27.13/ int 239

E-mail: relatiipublice@iomc.ro

Secretariat

Tel. 021/ 242.27.09

      021/242.27.13 int 404

Fax. 021/ 242.27.09

E-mail: secretariat@iomc.ro

Director medical

Tel. 021/242.27.13 int 272

Fax. 021/242.27.09

Director financiar contabil

Tel. 021/242.27.13 int 289

Contabilitate

Tel. 021/242.27.13 int 237

E-mail: contabilitate@iomc.ro

RUNOS

Tel. 021/242.27.13 int 281

E-mail: runos@iomc.ro

Aprovizionare

Tel. 021/242.27.13 int 217

Fax: 021/242.10.07

E-mail: aprovizionare@iomc.ro

Achizitii

Tel. 021/242.27.13 int 230

Fax: 021/243.30.32

E-mail: achizitii@iomc.ro

Statistica

Tel. 021/242.27.13 int 227

E-mail: statistica@iomc.ro

Unitatea de Asistenta Tehnica si Management pt Programul de Sanatate a femeii si copilului

Tel. 021/ 242.27.09

     021/242.27.13 int 274

Fax. 021/242.85.93

E-mail: ump@iomc.ro


Departamentul Obstetrica-Ginecologie (Maternitatea Polizu)

Adresa: Str. Gh. Polizu nr. 38-52, Sector 1, Bucuresti
Telefon: 021 3168912
Fax: 021 3168963
E-mail: polizu@iomc.ro
Transport RATB: 65, 79, 86

Centrul pentru Profilaxia si Diagnosticul Afectiunilor Genito-Mamare

Adresa: Str. Gh. Polizu nr. 38-52, Sector 1, Bucuresti
Tel. 021/ 3137977



Centrul de Sanatate Mintala

Adresa: Calea Grivitei 71, Sector 1, Bucuresti
Telefon: 021 3169219
E-mail: sanatatemintala@iomc.ro
Transport RATB: 133